15.10.2012

Re-Act Fashion Show - my collection

Piątek, 12 października, był dla mnie bardzo ważnym i stresującym dniem - tego dnia odbyła się gala finałowa 4 edycji międzynarodowego konkursu dla projektantów Re-Act Fashion, którego byłam finalistką. Ideą przedsięwzięcia było stworzenie kolekcji w zgodzie z recyklingiem. Jestem bardzo szczęśliwa, że dostałam się do ścisłego finału, to naprawdę dla mnie ogromne wyróżnienie! Re-Act jest dla mnie wyzwaniem zmierzenia się z recyklingiem jako nowym pretekstem do tworzenia, pójściem o krok dalej przy projektowaniu kolekcji, pogłębieniem świadomości o tym, jak wiele można stworzyć od nowa używając surowców wtórnych.

Moja kolekcja "Ciało z odzysku", składająca się z 3 sylwetek, ściśle osadzona jest w idei recyklingu. Sam tytuł zawiera odniesienie do głównych założeń projektowych - kolekcja jest metaforą wszechobecnego kultu ciała, jego modyfikacji i wręcz chorego, niekiedy karykatulnego wpływu na formę, w pogoni za obowiązującym, surowym kanonem "piękna". W konsekwencji pojawia się zjawisko "ludzi manekinów", ujednoliconych  "plastikowych" kukieł - monsterów, których ciała stają dla nich bardziej więzieniem, pułapką, niż naturalną formą. Cały przekaz zrealizowany jest w zgodzie z recyklingiem - wszystkie materiały użyte do stworzenia sylwetek pochodzą z odzysku. W kolekcji dominują niekonwencjonalne, zaskakujące zestawienia materiałów i gotowych przedmiotów odnoszących się do skojarzeń związanych z ciałem człowieka:  plastikowych fragmentów manekinów sklepowych, syntetycznych włosów (pochodzących z uszkodzonych peruk), starych, niechcianych lalek, drutów i przewodów elektrycznych. Całość osadzona jest w monochromatycznej beżowej, "cielistej"  kolorystyce. Celem kolekcji jest szerzenie idei recyklingu i zwrócenie uwagi na panujące, niejednokrotnie wypaczone kanony estetyczne. 

Żałuję, że nie mogłam zaprosić na pokaz Was wszystkich, dlatego podzielę się z Wami chciaż fotorelacją. Poniżej zdjęcia z pokazu i z backstage'u. Mam nadzieję że Wam się spodoba :)
 
Backstage:muzyka z pokazu:28 komentarzy:

 1. O kurde. Super, Sukienka z włosów jest świetna.

  OdpowiedzUsuń
 2. świetna koncepcja :) a naszyjnik piersi - wymiata! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Rewelacja! Masz rację, chociaz fotorelacja jest ;-))) super pokaz!

  OdpowiedzUsuń
 4. ciekawa kolekcja... taka na czasie :) gratuluje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. gdzie kupiłaś włosy ? :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Ile zajęło Ci robienie tych rzeczy? zajebiście wyszło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Robiłam na raty więc nie sprecyzuję ile konkretnie :P

   Usuń
 7. piękne! modelki też dobrane idealnie

  OdpowiedzUsuń
 8. "Biżuteria" od razu skojarzyła mi się projektami Margaux Lange. Uwielbiam jego prace!

  OdpowiedzUsuń
 9. zakochałam się, super kolekcja, gratulacje ;*

  OdpowiedzUsuń
 10. naszyjnik bomba!
  Ala

  OdpowiedzUsuń
 11. masz jakiś filmik z pokazu????

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czekam na niego, napewno jak będę miała to się tu pojawi ;))

   Usuń
 12. co prawda nie mój styl, ale gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 13. byłam na re-act, ta kolekcja była zachwycająca! wow pozdrawiam, Beata

  OdpowiedzUsuń
 14. rewelacja, bardzo kotrowersyjne, ale świetny pomysł. makabreska trochę !

  OdpowiedzUsuń
 15. opaska z Barbie :3 chyba bardzo pracochłonna ta kolejcjac prawda?

  OdpowiedzUsuń
 16. Well, that was really weird collection:) Following you on GFC and Bloglovin. It will be awesome if you can follow me back:)

  Kisses, Lucy!

  OdpowiedzUsuń