27.10.2011

FAHION WEEK POLAND DAY 1 - Re-Act Fashion Show

Wczoraj rozpoczął się Fashion Week Poland. Pierwszym wydarzeniem była Gala Re-Act Fashion Show. Jest to projekt modowy oranizowany przez Fundację Re-Act we współpracy z Urzędem Miasta Łodzi. Celem wydarzenia jest promocja wartości ekologicznych i odpowiedzialności społecznej. Re Act to przede wszystkim konkurs dla młodych projektantów na najlepszą kolekcję przyjazną środowisku, stworzoną z surowców wtórnych. W programie imprezy odbyły się:
  • Pokaz specjalny Sylwii Rochali - laureatki Re-Act Fashion 2009
  • Finał Re-Act Competition - wybór Re-Kreatora
  • Pokaz brytyjskiej marki Goodone - kolekcja Spring/Summer 2012 (niestety mnie kompletnie nie przypadł do gustu i  nie robiłam wtedy zdjęć)
Każdy z laureatów przygotował po 3 projekty. Poniżej możecie zobaczyć (prawie) wszystkie kolekcje zaprezentowane podczas konkursu. (Starałam się pokazać je Wam jak najdokładniej :) 
Nazwiska projektantów i nazwy kolekcji znajdują się na zdjęciach.
Tymczasem zostawiam Was z tą krótką fotorelacją a ja wybieram się na pierwsze OFFowe pokazy i pokaz specjalny Custo Barcelona. Mam nadzieję, że jutro uda mi się dodać kolejną relację!
Enjoy!


kombinezon - vintage
naszyjnik - Glitter
pasek - vintage

26.10.2011

I'M THE DESIGNER OF MY OWN CATASTROPHY

Dzisiaj nareszcie wstawiam post, do którego zdjęcia były robione prawie 2 miesiące temu (także mam na nich jeszcze kulminacje wakacyjnej opalenizny). Jeszcze nigdy nie miałam takiej obsuwy czasowej, ale mam sentyment do tych zdjęć, bardzo je lubię, więc nie mogłam z nich zrezygnować. Są niesamowicie klimatyczne i mam z nimi związane bardzo miłe wspomnienia (a tak ściślej to z fotografem, za którym bardzo już tęsknię - Miyo Dębicka). Oddają charakter przejściowy między latem a jesienią, ubierania się warstwowo, czyli idealnie na wahania temperatury.
Tymczasem dzisiaj zaczyna się Fashion Week, dlatego też wybieram się na Galę otwierającą łódzki tydzień mody. Już nie mogę się doczekać! Jutro postaram się dodać notkę z dzisiejszego dnia.
Enjoy!

ENGLISH: Today finally I'm adding a note where the pictures were taken almost 2 months ago (as I still have  tan after summer). I like them very much, so I couldn't pass them up and I'm publishing it at the moment. They are incredibly climate, and I assiciated with them fond memories (more with the photographer, whom I miss very much now - Miyo Dębicka). They reflect the nature of the transition between summer and fall, dressing in layers, which is ideal for temperature fluctuations. Meanwhile, today begins Fashion Week, which is why I'm going to the opening gala. I can't wait for it! Tomorrow I'll try to add a note of this event. Enjoy!


pics by Miyo Dębicka

22.10.2011

EAGLE EYE

Na jesień i zimę projektanci oszaleli na punkcie nadruków zwierząt na ubraniach, dominują głównie wilki i dzikie koty (pantery, pumy, tygrysy), choć zdarzają się i te bardziej kreskówkowe i nieco bardziej łagodne :), jak dalmatyńczyki czy Ulica Sezamkowa. Ja natomiast stawiam na tą pierwszą grupę, dlatego wybrałam oversizeową bluzę z rozpostartym orłem.
Ps. Zdjęcia robiłam kiedy było jeszcze ciepło, więc nie, nie było mi zimno ;)
Enjoy!

ENGLISH: At autumn and winter fashion shows many designers gone crazy about animal prints on clothes - wolves and wild cats (leopards, pumas, tigers), but there were also more cartoonish and somewhat more gentle, like Dalmatians or Sesame Street:). However, I bet on the first group, which is why I chose oversize sweatshirt with outstretched eagle.
Ps. Pics were taken when it was still warm, so no, I wasn't cold;)
Enjoy!


pics by Miyo Dębicka
bluza - vintage
szorty - H&M
buty - vintage
okulary - vintage

18.10.2011

MINI INTERVIEW + ARTICLE ON WEARONA.COM

Miał być outfit, ale będzie jutro. :) Tymczasem TUTAJ możecie poczytać mini wywiad ze mną. A na stronie Wearona w dziale trend+fashion+analysis jest o mnie (i o innych trzech polskich blogerkach) mini artykuł. KLIK

 ENGLISH: HERE you can read a mini interview with me (but in polish, sorry guys :D), and here, on Wearona.com on trend guide (trend+fashion+analysis) there's some article about me and 3 other polish bloggers! KLIK So nice :) 

WYNIKI KONKURSU PAPILION !!!

Dzisiaj wyniki konkursu Papilion, w którym do wygrania były kultowe, kauczukowe kalosze Chooka : KLIK.
Generator liczbowy wylosował ostatni komentarz, czyli z numerem 182. Tak więc buciki wygrywa MonikaHepburn, czyli właścicielka maila monikahepburn1@gmail.com
Gratuluję i proszę o kontakt na adres non.nonszalancka@gmail.com :)

11.10.2011

SEE YOU IN HELL, BITCH.

Uwielbiam zmieniać style, mieszać je i zestawiać. Sztywne zasady "co z czym i gdzie" są kompletnie nie dla mnie, odkładam je do daty 50 urodzin. Co do dzisiejszego zestawu, to cały jest oparty na legginsach, które przeleżały w mojej szafie dobre kilka lat i na śmierć o nich zapomniałam (a byłam już skłonna kupić niemal identyczne od BlackMilk) aż do czasu kiedy z nadmiaru ubrań na półce skotłowanych w kłębek wypadły same wprost na moją głowę. I wcale nie mam im tego za złe, ba, wręcz przeciwnie. I absolutnie nie zamiarzam nosić ich jedynie w Halloween, choć na pewno wtedy też się przydadzą. 
Enjoy! 

English: I love to changing styles,  mix them and have fun with it. Strong rules like "what with what and where" they are totally not for me, I put them to the date of my 50th birthday. As for today's set, the whole is based on the leggings, which were laying in my closet for a few years and I totally forgot about them (and I wanted to buy almost the same from BlackMilk) until the time when the they fell out on my head from my closet. And I absolutely have no intention to wear them only in Halloween, but this day they will be for sure also very useful.
Enjoy!


 legginsy - vintage
kamizelka - vintage
bluzka - H&M
pierścionek - Glitter

08.10.2011

BEST MEMORIES COME FROM BAD IDEAS

Krata jest chyba najbardziej klasycznym, eleganckim i ponadczasowym wzorem jaki tylko istnieje. Każdej jesieni wraca jak bumerang na pokazy i ulice w mniejszym lub większym natężeniu, jest jej nieodłącznym elementem, tak jak i spadające kasztany. Najlepsze jest w niej to, że nosiły (i nadal noszą!) ją nasze babcie, mamy, nosimy my i nasze dzieci z pewnością też będą. Dlatego korzystając z tej cykliczności w dzisiejszym poście mam na sobie ołówkową spódnicę mojej mamy, z czasów jej młodości. Nie tylko wzór, ale i fason sprawia, że z powodzeniem mogłaby teraz wisieć w sklepach pośród najnowszych kolekcji. Jednak ja, jak zwykle, za pomocą dodatków spróbowałam trochę przełamać jej klasyczny wygląd. Dlatego zestawiłam ją ze skrajnymi materiałami - zamszowymi botkami od FLEQ, skórzaną dużą torbą, wężowym naszyjnikiem, pierścionkiem-orłem (obydwa od GLITTERA) i paskiem (również mojej mamy z młodości) z kłem, ćwiekami i futrem. I muszę przyznać, że w tym eksperymentalnym zestawie czułam się naprawdę znakomicie!
Enjoy!

ENGLISH: Checkered pattern is probably the most classic, elegant and timeless print which only exists. Every autumn it comes back like a boomerang on the cat walks and the streets in greater or lesser intensity, it's integral part of this season, even like the falling chestnuts. The best of this print is that our grandmothers wear it, out mothers and our children will also wear it. Therefore in today's post I'm wearing my mother's pencil skirt, from the time of her youth. Not just print, but also a design makes that this skirt could now hanging in shops in the midst of the latest collections. But as usual I tried to a little break her classic look. So I mixed it with extreme fabrics - suede boots from FLEQ, leather bag, snake necklace, eagle ring and my mum's belt with a metal claw, studds and fur. And I have to admit that in this experimental set I felt really great!
Enjoy!


spódnica - vintage
buty - FLEQ
marynarka - vintage
bluzka - h&m
torba - vintage
naszyjnik - GLITTER
pierścionek -  GLITTER
pasek - vintage
okulary - h&m