27.04.2012

FASHION AGAINST AIDS OUTFIT

Wczoraj do sklepów H&M trafiła kolekcja Fashion Against AIDS,  która powstała we współpracy z topowymi grafikami i projektantami z całego świata. Cel jest o tyle szczytny, że 25% dochodu ze sprzedaży kolekcji zostanie przekazane organizacjom rozszerzającym profilaktykę i wspierającym chorych na AIDS. Jeśli chodzi o samą kolekcję - wyraźnie inspirowaną Meksykiem i świętem dia de los muertos (za co otrzymuje od mnie wielki plus na wstępie za zgodność z moją estetyką), to przyznam, że część z rzeczy, które zamierzałam kupić, rozczarowała mnie naprawdę lichą jakością, co oczywiście można było przewidzieć patrząc na ich niskie ceny. Jednak w ostateczności dwie z nich nie zawiodły mnie po bezpośrednim zetknięciu, w związku z czym możecie je zobaczyć w dzisiejszym poście.
A tymczasem idę świętować swoje 22-gie urodziny - już niedługo na blogu urodzinowy post i ciąg dalszy obiecanych fashionweekowych! :)

English: Yesterday the new H&M collection just came up. H&M unites fashion’s global tribes to raise funds for Fashion Against AIDS. Safe sex is a message that each new generation needs to hear, which is why H&M is launching its fifth FAA collection, to raise funds and create awareness about HIV/AIDS among the young. When it comes to the clothes - inspired by Mexico and the celebration of Dia de los Muertos (it receives from me a big plus), I must admit that some of the things that I wanted to buy, disappointed me because of really low quality )which of course can be predicted looking at their low prices). However, I fall in love with two of them and therefore you can see it in today's post.
Meanwhile, I'm going to celebrate my 22nd birthday, Happy Birthday to me:D


top - H&M FAA collection
spódniczka/ skirt - H&M FAA collection
arm cuff - H&M FAA collection
buty/shoes - StyloweButy

25.04.2012

Fashion Week Poland - DAY 1: outfit from Thursday

Uff, dopiero udało mi się odetchnąć po czterech intensywnych dniach Fashion Week Poland! Choć ta edycja minęła mi naprawdę szybko, to bardzo pozytywnie wspominam spędzony tam czas. Poznałam naprawdę bardzo wiele wspaniałych osób i dziękuję im za wspólne chwile :) Relację z FW podzielę na kilka części. Na początek pokażę Wam w co byłam ubrana (dziś zdjęcia z czwartku, z gali otwarcia), a później podsumuję pokazy i opiszę, które najbardziej przypadły mi do gustu i te, które według mnie nie wypadły dobrze.  
A jakie są Wasze wrażenia po Fashion Week'u?

English: 4 very intense days of Fashion Week Poland have already ended! Although this edition has passed me really fast, I've got very positive memories from there. I've met a lot of really wonderful people and thank them for some crazy moments! :) The  review with FW I divide into several parts. Today I'll show you what I was wearing for the first day and then I'll describe shows which I like the most and which was totally disappointing.


marynarka/ blazer - H&M
spódnica/ skirt - Zara
koturny/ wedges - H&M
koszula/ shirt - H&M
naszyjnik/ necklace - Allegro

16.04.2012

F**K YOU VERY MUCH

Ostatnio rzuciłam się w wir wiosennego lenistwa, a tak naprawdę skrupulatnego udawania bycia przepracowaną (jakże to świetne wytłumaczenie na stagnacje na każdej płaszczyźnie) i tymsamym wyjście w celu zrobienia zdjęć na bloga stało się najwyższym levelem wysiłku :D (ale mam nadzieję, że mi wybaczcie moją chwilową nieobecność). Tymczasem najwyższy moment żeby wziąć się do roboty! Dodatkową motywacją staje się wielkimi krokami zbliżający się Fashion Week. Ciekawa jestem ile z Was uda mi się tam tym razem spotkać, już nie mogę się doczekać!:)
Do zobaczenia! 

ENGLISH: Last spring days made me feeling so lazy and I've tried to tell myself that I'm so busy to do anything expect school stuff  (how a great excuse for stagnation at any level) so I have to say that taking pictures has become the highest effort lvl: D (but I hope you forgive me my temporary blog absence). Now it's the highest moment to move on - for a few days begins Poland Fashion Week!
Can't wait to see you there guys!


t-shirt - T-Queer
buty/shoes - StyloweButy
bransolety/brancelets - vero moda

01.04.2012

MERMAID HAIR

Ostatnio pisałam Wam, że na nowo, po ponad 10 latach, odkryłam uroki karbownicy do włosów. I przyznam, że miałam spory problem, żeby ją gdziekolwiek kupić, ale w końcu sprawdziło się niezawodne Allgero!:) Głównym bodźcem i inspiracją do powrotu do karbowanych włosów (jak i do całego dzisiejszego posta) stał się obejrzany przeze mnie niedawno, nieco naiwny, ale uroczy film "Splash" z 1984 roku (z Tomem Hanksem) i niesamowity, niewymuszony look głównej bohaterki (syreny, która z miłości do mężczyzny postanawia zamieszkać w Nowym Jorku), w którą wcieliła się Deryl Hannah. (na filmiku możecie mniej więcej zobaczyć o co mi chodzi;)) Jeśli chodzi o sam zestaw to oparty jest na czarnym total look'u, w dodatku w dosyć męskim wydaniu, zróżnicowany jedynie strukturą materiałów. Koronkowa koszula, skórzana ramoneska, garniturowe spodnie w kant i zamszowe botki. Dodatkowo dopełniająca całości ciężka, srebrna biżuteria. 
Enjoy!:)

English: In some ealier posts I wrote you that after over 10 years I discovered the amazing effects of hair crimper. But I admit that I had a really big problem to buy it anywhere! The main inspiration to return to the corrugated hair (and the whole style of today's post) has become quite naive, but charming film "Splash" from 1984 (with youngTom Hanks) and the incredible look of the Madison - siren (Deryl Hannah) who decides to live in New York, in the name of love to man). Whole today's set is based on the black total look. Lace shirt, leather ramones, suit pants and suede booties and heavy silver jewelry.
buty/shoes - Fleq
koszula/shirt - H&M
ramoneska/jacket - H&M
spodnie/pants - H&M

Romwe White Day Giveaway - WYNIKI

Dzisiaj mam dla Was wyniki Giveaway'a organizowanego przy współpracy z Romwe, w którym do wygrania było 80$ freebies na zakupy w sklepie oraz biżuteria. KLIK


Generator losujący spośród wszystkich osoób (376), które zgłosiły się do giveaway'a wylosował komentarz nr. 376, a więc wygrywa mail: keniger18@gmail.com :))


Gratulacje! :)